Anestezie

Injection of anesthesia, boy in dental chair

Lokální anestezie

Místní znecitlivění (umrtvení) je u nás samozřejmostí u všech zákroků. Nejdříve použijeme povrchovou anestezii (potření místa budoucího vpichu anestetikem s ovocnou příchutí), takže celý proces je velmi šetrný a v podstatě bezbolestný. Používáme nejtenčí možné jehly, aby zákrok byl co nejšetrnější.

Analgosedace

Pacientům, kteří se i přes náš vlídný a maximálně šetrný přístup bojí a mají strach, nabízíme ošetření ve spolupráci se zkušeným anesteziologem.

Analgosedace je lehký spánek s drobnou spoluprací pacienta. Na samotný zákrok si pacient nepamatuje. Tento zákrok provádíme ambulantně, tzn. že po výkonu pacient za doprovodu odchází domů. Ideální k ošetření dětí od 3 let a dospělých při chirurgických zákrocích. Nutnost být 6 hodin před zákrokem na lačno.

Ošetření v analgosedaci provádíme i pacientům u nás neregistrovaným jako jednorázovou návštěvu.

Entonox (rajský plyn)

Rajský plyn je směs oxidu dusného a kyslíku. Oxid dusný má slabě hypnotické a středně silné analgetické účinky.

Pacient zůstává při analgezii při vědomí a je možné s ním komunikovat, pacient nemusí být na lačno. Již po 4-5 nadechnutích nastává analgetický účinek, přižemž maximální analgetické účinnosti je dosaženo po 2-3 minutách. Do 30 minut lze řídit motorové vozidlo, před tím je vhodné vypít šálek kávy. Nevhodné pro těhotné v 1. a 2. trimestru.

Provádíme i u nás neregistrovaným pacientům jako jednorázové ošetření.