Bělení zubů: proč ho svěřit do rukou stomatologa

Autor článku: Denté clinic

Zářivé úsměvy všude kolem a vy nejste s barvou svých zubů zrovna úplně spokojeni? Než začnete googlit všelijaké babské rady a nakupovat „zaručené“ prostředky na domácí bělení, přečtete si náš článek. Předejdete tak v horším případě trvalému poškození vašich zubů nebo minimálně zklamání z nefungujících produktů a vyhozených peněz.

ZÁŘIVÝ ÚSMĚV JE NAŠÍ VIZITKOU

Možná jste si všimli, že zuby vašich kolegů a přátel vypadají rovnější, bělejší a zdravější. Není to náhoda. Stoupající zájem o estetickou stomatologii jsme zaznamenali v posledních letech i u nás. Lidé si stále více uvědomují, jak důležité je mít zdravý a krásný chrup nejen pro celkovou pohodu a své zdraví, ale i pro větší sebevědomí a úspěch ve společnosti, v osobním životě i v práci. Zářivý úsměv je zkrátka touhou každého z nás. Vybělený chrup je krásný a nese s sebou i další benefity.

Vypadáte mladší. S přibývajícím věkem, kouřením, konzumací barevných nápojů a potravin se zuby zabarvují, to je přirozené. Zářivě bílé zuby vám uberou pár let a ruku na srdce, to chceme všichni.

Zvednete si sebevědomí. Z vybělených zubů máte prostě dobrý pocit, a to vaše sebevědomí zásadně posílí.

Uděláte dobrý první dojem. Ať už jde o seznamování, pohovor, důležitou pracovní schůzku či první vystoupení na veřejnosti, jednoduchá bělící procedura zlepší vaše vyhlídky na úspěch. S posíleným sebevědomím bude vaše vystupování automaticky jistější, a to potenciálnímu partnerovi, budoucímu šéfovi či publiku stoprocentně zaimponuje.

Více se usmíváte. Pokud vám zažloutlé zuby srážejí sebevědomí, pak věřte, že po bělící kůře budete úsměvy rozdávat na všechny strany.

Máte krásné fotky. Častými klienty na bělení zubů jsou budoucí nevěsty a ženichové. Důvod je prostý. Každý chce ve svatební den vypadat co nejlépe. Fotky a videa ze svatby jsou překrásnou vzpomínkou a je jedině dobře, když se zářivými úsměvy na svatbách nešetří. 

Bělení zubů bývá často na „TO DO“ seznamu budoucích nevěst

Úsměv trvá chvilku, ale někdy se na něj vzpomíná celý život. V Denté clinic se postaráme o to, aby váš úsměv byl nezapomenutelný.

Proč jednoznačně volit profesionální bělení zubů

Pokud se blíží důležitá událost, jako je svatba, významný firemní event nebo prostě jen dozrál čas a vy už se nechcete dál trápit zažloutlým chrupem, zapomeňte na babské rady, online nakupování a řešení ve stylu „udělej si sám“. Zvolte nejlepší a nejzdravější bělení zubů na trhu a dojděte si na něj do ordinace stomatologa nebo dentální hygienistky.

Neodborné bělení může zuby poškodit

Ačkoli je bělení zubů čistě estetická záležitost, při neodborném provedení může zuby zásadně poškodit. Stejně tak nákup různých bělících přípravků na internetu a jejich aplikace bez konzultace s odborníkem je hazardem se zdravím.

Pokud jsou zuby zdravé a dásně bez zánětu, je bělení zubů pod odborným dohledem bezpečné a sklovinu nepoškodí. Bělení by proto vždy měla předcházet důkladná kontrola stavu chrupu a profesionální zubní hygiena. Je nutné odstranit zubní kámen i všechny kazy a nevyhovující výplně.

Bělení zubů není vhodné pro těhotné ženy a kojící matky a nedoporučuje se ani klientům do 18let.

Bělení nelze provést v případě alergie na bělící látku, kontraindikováno je i po parodontologické léčbě, při poškozené zubní sklovině a zvýšené citlivosti zubů.

Jen při odborném ošetření se uvedená rizika vyloučí.

Odborník posoudí stav chrupu a společně vyberete nejvhodnější metodu bělení

Jaké jsou možnosti bělení zubů

Bělit zuby lze buď v pohodlí domova anebo přímo v ordinaci stomatologa. Pro maximální efekt se nabízí také kombinované bělení. Výběr vhodné metody je individuální a každá má své přednosti.

Domácí bělení

Domácí bělení je pomalejší, ale levnější a také šetrnější k zubům a k dásním, protože se používá slabší koncentrace bělících přípravků. Provádí se nejčastěji v případě, kdy má člověk přirozeně světlý úsměv. Stomatolog nejprve sejme otisky obou čelistí a zhotoví nosiče na míru, které správně sedí. Do nich klient doma sám (podle instrukcí odborníka) po několik dnů aplikuje bělící gel vždy na několik hodin denně.

Proces bělení probíhá v řádu dnů v závislosti na původním zabarvení zubů. Během této doby a nejméně 3 dny po ukončení bělení drží pacient tzv. bílou dietu.  Nesmí kouřit, pít kávu, čaj, červené víno ani jiné barevné nápoje a musí se vyvarovat potravinám s výraznými pigmenty (mrkev, červená řepa, paprika a podobně).

Ordinační bělení

Při ordinačním bělení je klientovi aplikován bělící gel přímo v ordinaci stomatologem nebo zubní hygienistkou ve třech cyklech po 20 minutách. Tento typ bělení zaručuje okamžitý výsledek. Po zákroku se ještě doporučuje zuby fluoridovat. Dodržení bílé diety je nezbytné i zde, neboť barva zubů se několik dnů ustaluje.

Kombinované bělení

Nejlepších a nejdlouhodobějších výsledků dostáhnete u kombinovaného bělení Pure Whitening. S tímto systémem bělení lze vybělit i zuby pacientů, u kterých by se to jinak zdálo nemožné. V případě Pure Whitening se navíc garantuje výsledek bělení. Po fázi domácího bělení je proces zakončen ještě ordinačním bělením, které výrazně zvýší celkový účinek celé procedury. Výrobce systému netrvá na dodržování bílé diety. V prvních dnech po bělení ji ale doporučujeme. Je například dobré si po vychutnání kávy či červeného vína vyčistit zuby.

Při kombinovaném bělení systémem Pure Whitening dosáhnete nejlepších výsledků. S garancí!

Výhody profesionálního bělení zubů

Odborný přístup

Eliminace rizik poškození zubní skloviny i dásní

Péče přizpůsobená individuálnímu zdravotnímu stavu

Dlouhodobější účinek

Záruka spokojenosti

Když se rozhodnete pro profesionální bělení zubů, je pravděpodobné, že se vám do úst dostane méně chemikálií. A co je nejdůležitější, tyto chemikálie budou bezpečné a nezpůsobí žádné vedlejší účinky nebo poškození zubní skloviny, dásní, jazyka nebo stěny úst.

Pokud už nechcete skrývat úsměv, a naopak toužíte po bělejších zubech, objednejte se k nám do Denté Clinic!

Možná vás bude zajímat