Autor článku: hpauo

Mikroskop

Mikroskop v zubní ordinaci

Operační mikroskop je v ordinaci zubního lékaře potřeba již k většině ošetření.

Ve všech oborech medicíny je již standardem používání zvětšující techniky a lékaři běžně používají operační mikroskop či lupové brýle. Je samozřejmé, že můžeme ošetřit jen to, co vidíme.

Ve stomatologii je zvlášť nutné, aby lékař pracoval na zvětšených a správně osvětlených zubních tkáních s operačním mikroskopem.

Na co je využíván mikroskop

Použití mikroskopu nám umožňuje mnohonásobné zvětšení zubních struktur, které jsou lidským okem takřka neviditelné, a tím pádem neošetřitelné.

Naše ordinace jsou vybaveny mikroskopem německé firmy Kaps a americké firmy Labomed se špičkovou optikou. Zubní lékař tak může pracovat při 5 až 30 násobném zvětšení. Mikroskop nám také dokonale osvětlí a zpřehlednění ošetřované tkáně na zubu, usnadňuje práci, zlepšuje výsledky ošetření. Pod operačním mikroskopem rozeznáme i sebemenší kazy a spáry u nedokonale zhotovených výplní, korunek, praskliny zubů, které při vyšetření okem nemá ošetřující možnost zpozorovat. Pod mikroskopem jsme schopni odstranit všechnu zkaženou tkáň a do detailů vymodelovat estetické a funkční bílé výplně.

Při ošetření kořenových kanálků zubů má použití operačního mikroskopu největší význam. Kořenový systém a kanálky jsou bez zvětšujících optických pomůcek často prakticky neošetřitelné.

Endodontické ošetření bez mikroskopu má mnohonásobně nižší úspěšnost, a proto pracujeme s nejvyšší řadou mikroskopů. Můžeme tak řešit různé komplikace endodontického ošetření, jako jsou zalomené kořenové nástroje, kořenové kanálky s komplikovaným tvarem a průběhem atd.

Jsme schopni ošetřit a zachránit zuby, které byly určeny k vytažení.